22 Nisan 2024 Pazartesi
MENÜ
SON YAZILAR
BİLGİLENDİRME: 2015
BİLGİLENDİRME: 2015

BİLGİLENDİRME: 2015

(BİLGİLENDİRME: 2015)

Ön sözü ilk kaleme aldığım 30.Kasım.2014 tarihinden bu güne 8 ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, yazmayı planladığım 100 sayfa civarındaki küçük bir Kur’an mealini kitap halinde 500 adetlik baskısını tamamlayarak akraba, dost ve arkadaşlara bu yılın Ramazan ayında dağıtma arzumu yerine getirmeme imkân veren Rabbime hamd ve şükürler ediyorum. Kitapları vermiş olduğum dostlarımın bir kısmından aldığım olumlu tepkiler de beni daha da gayret göstermeye teşvik etmektedir.

 

İkinci olarak (www.kuranyolcularınaselamlar.cominternet sitesinin de,Temmuz 2015 itibariyle 70 ülkeden 2.609 kişinin ziyaret etmiş olması benim için ayrı bir memnuniyet vesilesi olmuştur. Bu ziyaretçilerin tamamına yakını beni tanımayan ancak “Kur’an âyetlerini tanımak isteyen” kimselerdir. Böyle olunca da, onların isteğini karşılayacak şekilde internet sitesinde bundan sonra “Sûrelerin bir kısım âyetlerine yer vermek yerineSûrelerdeki âyetlerin tamamına yer vermeyi” uygun gördük. Bundan önceki yazmış olduğumuz Sûrelerdeki eksik âyetleri de ilk fırsatta inşallah tamamlayacağız.

SUSEM-Süleymaniye Vakfı Uzaktan Seminer Merkezi’nin birkaç yıl önce başlatmış olduğu, internet üzerinden sanal sınıflarda İslami ilimler sertifika programı olduğunu öğrenince hemen müracaat ederek 2015-2016 dönemine kayıt yaptırdım. İki yılda, dört dönemde 336 saatlik yoğun bir program sonucundaki sınavlarda başarılı olanlara “İSLAMİ İLİMLER UZMANLIK SERTİFİKASI” verilecektir. Şu anda en yaşlı üye statüsündeyim, 72 yaşından daha büyük bir kardeşimizin müracaat etmesi halinde ise bu statümü o kardeşime devretmekten mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Sizlere daha faydalı olabilmek için çaba ve gayretimi devam ettirmek arzusundayım. Durmak yok yola devam! Ben uzun süredir böyle bir seminere iştirak etmek istiyordum, ancak yerini bilmediğimden devam etme fırsatım olmamıştı, tesadüfen burayı öğrendim. Sizlerden bu konuda arayışı olan kardeşlerime de bu vesileyle yardımcı olabilmeyi ümid ediyorum. Sizden de; İslami İlimler konusunda yüksek lisans ve/veya doktora seminerlerinin yapıldığı kurumları bilenlerin beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. Zira öğrenmenin yaşı yoktur!Dualarınızı bekliyorum, selam ve saygılarımla. 7.Ağustos.2015

www.kuranyolcularınaselamlar.com

X