22 Nisan 2024 Pazartesi
MENÜ
SON YAZILAR

BİLGİLENDİRME 2018

 

Selamünaleyküm muhterem kardeşlerim,

“KUR’AN (QUR’AN) MEALİ- Kur’an Yolcularına Selamlar” sitemizi ziyaret eden kardeşlerimizin sayısı 2018 yılı sonunda 35.382’ye ulaşmış olup, sizlerin bu ilginizin bizim çalışmalarımızda önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu belirtmek isterim.

ABD ilk defa bu yıl 3. sıraya yükselmiş olup, ilk beş sıradaki ülkeler sıralaması şöyledir: Türkiye, Rusya, ABD, Almanya, Brezilya.

Siz değerli okurlarımızdan gelen sorulara verdiğimiz cevapların sadece soruyu soran kardeşimiz  tarafından okunması yerine, siteyi ziyaret eden herkese açık olmasının daha faydalı olacağını düşündük. Bunun için, internet sitemizin yapısında iyileştirme yaptık ve sitemiz yeni yapısıyla hizmetinize sunulmuştur. Sitemizin yöneticisi Onur Yılmaz ve Ceviz Bilişim çalışanlarına teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bu sayede, okurlarımızdan gelen sorulara mümkün olan en kısa sürede cevap verebileceğiz ve verilen cevaplar siteyi ziyaret eden herkes tarafından okunabilecektir. 

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır hocayla 2017 yılında çalışmaya başladığımız “Kur’an Meallerinde Farklı Manalar” başlıklı doktora çalışmasının mevcut konseptiyle bazı sorunlara sebebiyet vereceği kanaatine vardık. Bu nedenle, yapılan çalışmanın devam etmemesine müştereken karar verdik. Doktora çalışması sonlandırılmış olduğundan elbette yayınlanması da söz konusu olmayacaktır.             

“KUR’AN (QUR’AN) MEALİ- Kur’an Yolcularına Selamlar” çalışmamızı, inşallah daha yoğun bir tempoyla siz değerli kardeşlerimin istifadenize sunmaya gayret edeceğiz!

Kaynak eserlerin statik olmadığını ve her geçen gün artabileceğini söylemiştim, 2018 yılı sonunda meal ve tefsirlerin sayısının 52 adede ulaştığını ifade etmek isterim. Bunun için sitedeki, KAYNAKLAR bölümünden “MEAL VE TEFSİRLER” kısmına tıklayarak detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır.

2019 yılı ve devamındaki yıllarda “bütün insanlığa savaşlardan uzak, sakin ve huzurlu” yaşamlar temenni ediyorum. Selam ve saygılarımla, Harun Sorkun. (Ocak 2019)

X