22 Nisan 2024 Pazartesi
MENÜ
SON YAZILAR

BİLGİLENDİRME:2017

(BİLGİLENDİRME: 2017)

Muhterem kardeşlerim,

Selamünaleyküm,

Dört dönemlik Susem İslami İlimler Sertifika Proğramını, Haziran 2017 de 87,50/100 ortalamasıyla tamamladım. Ekim 2017 döneminde başlayan yeni eğitim ve öğretim döneminde, Abdülaziz Bayındır hocamın danışmanlığında “Kur’an Meallerindeki Farklı Manalar” konulu doktora çalışmasına başladım. Bu doktora çalışmasının; Susem bünyesinde ilk doktora çalışması olmasının yanında, İlahiyat Camiasında da konusu itibariyle ilk olma özelliğini taşıyacağını ve İslami İlimlerle ilgilenen kardeşlerim için faydalı olacağını ümit ve temenni ediyorum.

Bu arada “Kur’an Yolcularına Selamlar” adıyla internette yayınlamakta olduğum Kur’an Meali çalışmalarım da iyi bir tempoda devam etmektedir. 31.Aralık.2017 tarihi itibariyle internet sitemizi 79 ülkeden ziyaret edenlerin sayısı 22.933 kişiye ulaşmıştır. Ziyaretçi sayısının her geçen gün artmakta olmasının çalışmalarımıza önemli bir moral ve destek olduğunu ifade etmeliyim. İlk 5 sırada ülke ve şehirler şöyledir: Türkiye-Rusya-Almanya-ABD-Brezilya; İstanbul-Ankara-İzmir-Adana-Bursa.

Bu arada önemli bir değişikliği de bildirmek isterim. İnternet sitemizin adını başlangıçta “Kur’an Yolcularına Selamlar” olarak tespit etmiştik. İslami konularda bilgi edinmek için internet sitesine girmek isteyenlerin Google’da arama motoruna ilk yazacakları kelimelerin “KUR’AN (QUR’AN) MEALİ” olduğunu dikkate alarak, ismimizin başına bunu eklemenin faydalı olacağını düşündük. Böylece 2018 yılı başından itibaren sitemizin adını:“KUR’AN (QUR’AN) MEALİ-Kur’an Yolcularına Selamlar” olarak değiştirdik.

Meal çalışmasına ilk başladığımda faydalandığım kaynak eserlerin sayısı 14 adet iken, her geçen gün yeni eserlerin ilavesiyle bugün bu sayı 41 adete ulaşmış bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu sayının giderek artacağını, böylece çok çeşitli kaynaklardan faydalanarak bunların senteziyle bir sonuca ulaşmaya çalıştığımı, bu bakımdan kaynakları sürekli yenilemeye ve çeşitlendirmeye gayret ettiğimi belirtmek isterim.

Çalışmalarımla müslüman kardeşlerime bir nebze faydalı olabilirsem kendimi mutlu hissedeceğim. Allah yar ve yardımcımız olsun! Harun Sorkun (Aralık,2017).

X